Everton vpisal nove pomembne tri točke

Premier Liga 1. Mar 202123:13 > 02. Mar 2021 9:08 0 komentarjev
Everton
Everton

Nogometaši Evertona so na domačem igrišču z 1:0 premagali Southampton in (ob tekmi manj) za četrtim mestom zaostajajo le še dve točki.

Po spodrsljajih West Hama in Chelseaja in ob slabih predstavah Liverpoola je boj za četrto mesto in neposredno vstopnico v Ligo prvakov še povsem odprt. Everton je z drugo zaporedno zmago povsem v stiku s tekmeci.

Današnje srečanje proti Southamptonu je bilo odločeno že v 9. minuti. Gylfi Sigurdsson je s krasno podajo našel Richarlisona, ki se je znašel iz oči v oči z vratarjem Forsterjem in ga ugnal za edini zadetek na srečanju. Brazilec je v izjemni strelski formi, saj je na zadnjih petih tekmah dosegel prav toliko zadetkov.

Liverpoolčani so menili, da so v 25. minuti prek Michaela Keana dosegli regularen gol, vendar ga je po posredovanju VAR-a sodnik zaradi prepovedanega položaja razveljavil.

Southampton je imel v drugem polčasu dve lepi priložnosti za izenačenje, vendar ju ni izkoristil. Najprej je Moussa Djenepo streljal malce mimo gola, v 90. minuti pa je vratar Pickford lepo ubranil poskus Jannika Vestergaarda in ostalo je pri zmagi domačih.