Goliada na Goodisonu: Everton izločil Tottenham

Premier Liga 11. Feb 20211:01 0 komentarjev
Pool via REUTERS JON SUPER

Tekma osmine finala FA pokala med Evertonom in Tottenhamom je ponudila kar 9 zadetkov. Zmage s 5:4 se je po podaljšku veselila Ancelottijeva četa.

Zagotovo jih ni bilo veliko, ki bi si upali pomisliti, da lahko na tekmi med Ancelottijevim Evertonom in Mourinhovim Tottenhamom pade 9 golov! A nogomet je šport, ki piše takšne in drugačne zgodbe.

Spursi so povedli v 3. minuti srečanja, ko je po podaji Sona zadel Davinson Sanchez.

Nato je sledilo obdobje Evertona. Karamele so prek Calverta-Lewina izenačile v 36. minuti, le dve minuti kasneje pa je najboljši strelec Evertona prispeval še podajo, ki jo je Richarlison pretvoril v zadetek. Blitzkrieg Liverpoolčanov je bil zaključen v 43. minuti, ko je Sigurdsson uspešno realiziral strel z bele točke.

Londančani so zaostanek znižali še pred odmorom. V sodniškem dodatku je drugi zadetek za Tottenham prispeval Lamela.

V 55. minuti je moral zelenico zaradi poškodbe kolena zapustiti Calvert-Lewin, le 2 minuti kasneje pa je Davinson Sanchez izid poravnal na 3:3.

Richarlison je znova karamele popeljal v vodstvo v 68. minuti, a v 83. minuti je za izenačenje poskrbela naveza Son-Kane.

Tekma se je zavlekla v podaljšek, spretnejši pa so bili nogometaši Evertona, ki so v 97. minuti dosegli zadetek za zmago. V polno je meril Brazilec Bernard.

Acelotti je tako že drugič v tej sezoni premagal Mourinha in tako Everton popeljal v četrtfinale FA pokala.