Guardiola: Trener ostane sam, ko pride poraz

Nogomet 9. Apr 202117:06 0 komentarjev
REUTERS/Phil Noble

Manchester City bo v soboto v Premier ligi doma gostil Leeds United. Trener vodilne ekipe prvenstva Pep Guardiola ceni svojega naslednjega tekmeca. Še posebej njihovega trenerja Marcela Bielso.

“Ima neverjetno sposobnost, da prepriča igralce, da sledijo njegovim idejam. V tem je najboljši. Ljudje pravijo, da ni osvojil naslova. Dajte mu Manchester City in osvojil ga bo. Igralci v njegovih ekipah postajajo boljši kot so bili. To je znak kvalitete trenerja. Marcelo ceni nasprotnika in igra za navijače. Pri nogometu zmaga ni najbolj pomembna. Vem, da bo proti Leedsu težko,” je dejal Guardiola.

City je v odlični seriji rezultatov. V Premier ligi imajo pred drugouvrščenim Manchester Unitedom 14 točk prednosti. V ligi prvakov pa so na prvi tekmi četrtfinala premagali Borussio iz Dortmunda. Navkljub temu Guardiole uspehi njegove ekipe ne zavedejo.

“Trdno sem na tleh. Ko bodo prišli porazi bom sam. To je vedno tako. Nogometaši so zaslužni za zmago. Ko zmagujete je vse dobro. Takoj, ko pride prva napaka nič več ne velja. Zato je pomembno ostati miren. Nogomet igrajo ljudje, a ljudje niso popolni,” je poudaril španski strokovnjak.

Pred kratkim je City podaljšal pogodbo s svojim najboljšim igralcem Kevinom De Bruynom, ki bo na Etihadu ostal vsaj do leta 2025.

“Pri pogajanjih nisem sodeloval. S trenerske plati sem navdušen. Vedno je dobro, če imaš v moštvu igralce takega kalibra. Klub je zadovoljen, Kevin je zadovoljen, jaz sem prezadovoljen,” je dejal Guardiola.

Dvoboj Citya in Leedsa, ki bo na sporedu v soboto ob 13.30 boste lahko v neposrednem prenosu ekskluzivno pospremili na Sportklubu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!