Ings zadel za zmago Southamptona!

Premier Liga 7. Dec 202022:45 0 komentarjev
Gareth Copley/Getty Images

Southampton je dobil zadnjo tekmo 11. kroga angleške Premier lige. Svetniki so gostovali na Amexu pri Brightonu in ga premagali z 2:0.

Brighton je sicer povedel v 26. minuti. Welbeck je v kazenskem prostoru svetnikov nastreljal Jamesa Warda-Prowsa in tako iztržil enajstmetrovko. Pascal Gross je bil uspešen iz 11 metrov in modre ptice so povedle.

Southampton je izenačil ob koncu 1. polčasa. S precejšnje razdalje je zadel osrednji branilec Vestergaard. Danec je dosegel že 3. zadetek v letošnji sezoni.

Na začetku 2. polčasa je Ralph Hasenuttl v igro poslal Dannyja Ingsa, ki je nastopil prvič po 6 tednih. 10 minut pred koncem tekme je v kazenskem prostoru Brightona prekršek iztržil Walker-Peters in tako so tudi gostje dobili enajstmetrovko, ki jo je zelo rutinirano izvedel Ings in tako svetnike popeljal do zmage.

Southampton je vknjižil 6. zmago v letošnji sezoni in skočil celo na 5. mesto! Svetniki so danes postali šele enajsta ekipa v zgodovini Premier lige, ki je presegla mejo 1000 točk.

Brighton ostaja na 16. mestu. Modre ptice “živijo” 4 točke nad cono izpada.