Konaté v Liverpool za 35 milijonov evrov

Nogomet 23. Apr 202120:17 > 21:21 0 komentarjev
Konate se iz Nemčije seli v Anglijo. Foto: Jan Woitas

Ibrahima Konaté se po koncu sezone iz nemškega Red Bull Leipziga seli v angleški Liverpool.

Mladi Francoz Ibrahima Konaté bo okrepil zadnjo vrsto Liverpoola. Angleški klub bo izplačal odkupno klavzulo, ki jo ima Konaté v pogodbi z Red Bull Leipzigom. Ta znaša 35 milijonov evrov. Mladinski francoski reprezentant bo že tretji novi centralni branilec, ki ga bo Liverpool podpisal v letu 2021. Januarja sta v klub namreč prišla Ozan Kabak iz Schalkeja in Ben Davies iz Prestona.

Konaté bo podpisal petletno pogodbo z rdečimi iz Liverpoola, ki imajo izjemne težave s poškodbami v obrambi v letošnji sezoni. Nizozemec Virgil van Dijk zaradi poškodbe manjka že od oktobra, sezono je že pred časom zaključil tudi Kamerunec Joel Matip. Poleg tega ima dolgo zgodovino poškodb tudi občasni angleški reprezentant Joe Gomez, zato je v letošnji sezoni trener Liverpoola Jürgen Klopp moral v obrambi precej eksperimentirati. Na položaju centralnega branilca sta se nenazadnje preizkusila tudi Fabinho in Jordan Henderson (tudi slednji pa je trenutno zaradi poškodbe odsoten).

Odsotnost Virgila van Dijka se še kako pozna. Slika: Cal Sport Media via AP Images

Sicer je 21-letni Ibrahima Konaté za Leipzig že odigral 64 tekem, na katerih je zabil dva zadetka. Tudi on pa ima precej dolgo zgodovino poškodb, nenazadnje je v letošnji sezoni v Bundesligi odigral le 12 tekem.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!