Leeds z desetimi šokantno premagal Man City!

Premier Liga 10. Apr 202115:38 > 15:51 0 komentarjev
Stuart Dallas

Nogometaši Leeds Uniteda so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so na gostovanju premagali vodilni Manchester City z 2:1, kljub temu, da so cel drugi polčas igrali z igralcem manj.

City, ki je v tej sezoni izgubil le trikrat (septembra proti Leicestru, novembra proti Tottenhamu in pred mesecem dni proti mestnemu tekmecu Unitedu) je šokantno klonil proti Leeds Unitedu.

Gostje so v vodstvo prišli v 42. minuti, ko je v polno zadel branilec Stuart Dallas. Le tri minute kasneje je bil zaradi grobega prekrška nad Gabrielom Jesusom izključen Liam Cooper in zdelo se je, da je pot do zmage za City odprta.

Domača ekipa je do izenačenja prišla v 76. minuti, ko je vratarja Meslierja premagal Ferran Torres. City je nato nadaljeval z napadi in pritiskal za zmagoviti zadetek, ta pa je v prvi minuti sodnikovega dodatka padel na drugi strani, ko je svoj drugi gol na srečanju dosegel Stuart Dallas. Kljub kar osmim minutam dodatka City ni uspel izenačiti in Leeds se je veselil velike zmage.

Manchester City je imel kar 29 strelov (7 v okvir vrat), Leeds pa na vseh tekmi le dva in oba sta končala v mreži!

Strelec obeh zadetkov za Leeds Stuart Dallas je po tekmi povedal: “To je za nas super rezultat. Težko je bilo. Že z enajstimi je dovolj težko, kaj šele z desetimi. Dobro smo se branili in jim nismo dopustili veliko zrelih priložnosti. Vedeli smo, da si lahko priigramo priložnost, če le ostanemo zbrani. Videl sem, da se je odprlo, sprejel sem žogo in zaprl oči. Gre za to, da smo si zmago res želeli.”

Poraz za City ne pomeni veliko, saj ima na lestvici velikih 14 točk prednosti pred Manchester Unitedom, Leeds pa je po tretji zaporedni zmagi napredoval na deveto mesto.