Liverpool osvojil Old Trafford

Nogomet 13. Maj 202123:10 > 23:21 0 komentarjev
Roberto Firmino (levo) je bil izjemno razpoložen. Foto: guliverimage

Liverpool je vknjižil pomembne tri točke v boju za Ligo prvakov na gostovanju pri Manchester Unitedu. Tekma se je končala s 4:2 za goste.

Na zanimivi tekmi v Manchestru so domači povedli v 10. minuti z zadetkom Bruna Fernandesa (žogo je sicer v mrežo preusmeril branilec Liverpoola Nathaniel Phillips), Liverpool pa je še v prvem polčasu uspel odgovoriti. V 34. minuti se je Phillips oddolžil in izkazal z asistenco, Diogo Jota je namreč njegov strel s peto preusmeril v mrežo vratarja Uniteda Deana Hendersona, ki je ponovno branil namesto Španca Davida de Gee. V tretji minuti sodnikovega podaljška pa je Roberto Firmino zadel za popolni preobrat redsov.

Tako kot so končali prvi polčas so Liverpoolčani začeli tudi drugega. Že v 47. minuti je namreč po napaki obrambe Manchester Uniteda ponovno zabil Roberto Firmino. V 68. minuti je Marcus Rashford znižal rezultat na 2:3, Mo Salah pa je v 90. minuti zapečatil usodo tekme, po napaki Nemanje Matića je sam stekel proti golu in rutinirano zadel.

United ostaja na drugem mestu s 70 točkami, Liverpool pa je malo bližje četrtemu mestu, ki prinaša Ligo prvakov. So na petem mestu, za četrtim Chesleajem zaostajajo 4 točke, imajo pa odigrano tekmo manj.

Pred stadionom so se nadaljevali protesti. Foto: AP Photo/Jon Super

Brez zadetkov na Villa Parku

Na drugi današnji tekmi sta se Everton in Aston Villa na Villa Parku razšla brez zadetkov. S tem rezultatom ne morejo biti zadovoljni predvsem pri Evertonu, ki se krčevito bori za uvrstitev v evropska tekmovanja v naslednji sezoni. S 56. točkami namreč zasedajo 8. mesto v angleški Premier ligi, ki ne vodi v Evropo. So se pa z remijem po točkah izenačili s Tottenhamom, ki je sedmi, ima pa veliko boljšo gol razliko.  Aston Villa je s 49 točkami na 11. mestu.