Liverpool razbil Wolverhampton!

Premier Liga 6. Dec 202021:28 > 21:34 0 komentarjev

Nogometaši Liverpoola so na Anfieldu pred 2000 gledalci povsem nadigrali Wolverhampton. Redsi so slavili kar s 4:0 in se tako s Tottenhamom ponovno izenačili na vrhu Premier lige.

Eden izmed vrhuncev tekme se je tokrat nedvomno zgodil že pred prvim sodniškim žvižgom. Redko kdo je ostal ravnodušen ob tem, ko je 2000 glava množica na Anfieldu zapela znamenito pesem You will never walk alone.

Tudi Kloppovi fantje niso razočarli. Liverpool je povedel v 24. minuti. Henderson je z globinsko podajo želel zaposliti Salaha, a podajo domačega kapetana bi moral prestrežti Conor Coady, a si je otrok Liverpoola in steber obrambe Wolverhamptona privoščil veliko napako. Žogo si je zelo slabo sprejel, kar je izkoristil Salah, ki mu je usnje odvzel in stekel sam proti vratom nasprotnika in načel mrežo Patricia.

Ob koncu 1. polčasa se je zdelo, da je v šestnajstmetrskem prostoru Redsov Coadyja nepravilno oviral Sadio Mane in Pawson je pokazal na belo točko. Glavni delilec pravice je šele po ogledu VARa razbral, da je kapetan Wolvesov simuliral.

Tudi v 2. polčasu so bili gostitelji bistveno boljši. V 58. minuti je Henderson lepo zaposlil Wijnalduma, ki je stekel v protinapad. Nizozemec je imel kar nekaj rešitev, saj ga je spremljalo veliko soigralcev, a 30-letni vezist ni kompliciral. S kakšnih 20 metrov je sprožil in razparal mrežo Patricia ter tako podvojil prednost Liverpoola.

V 67. minuti smo videli kratko kombinacijo iz kota. Henderson je žogo podal Salahu, ki je nato poslal predložek v kazenski prostor. Tam je bil najvišji Matip, ki je tako poskrbel za prednost s 3:0. To je bil 6. gol Kamerunca za Redse, kar 5 od teh zadetkov je dosegel z glavo.

Strelska zabava Kloppovih fantov še ni bila končana. 10 minut pred koncem tekme je Alexander Arnold z desne strani ostro podal proti oddaljenejši vratnici, kjer je bil postavljen Mane. Senegalec je žogo slabo zadel, a okroglo usnje se je nato od Portugalca Semeda odbilo v gol njegovega rojaka, ki je bil tako še četrtič danes premagan.

Liverpool je zabeležil 7. zmago v sezoni in se tako s Tottenhamom izenačil na vrhu lestvice.