Napoved velike kariere: Mount “doma” postal igralec sezone!

Nogomet 18. Maj 202116:42 0 komentarjev
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Najboljši nogometaš londonskega Chelseaja za sezono 2020/21 je postal Mason Mount. Lovoriko bo prejel pred začetkom tekme proti Leicestru, ki bo odigrana v torek.

Mason Mount je bil tako pod vodstvom Franka Lamparda kot tudi kasneje Thomasa Tuchla ključna figura ‘modrih’ v letošnji sezoni. Za igralca sezone so Mounta v spletni anketi izbrali navijači, prejel pa je večino glasov.

Nogometaš iz Portsmoutha je med igralci Chelseaja odigral daleč največ minut in zbral največje število tekem. V vseh tekmovanjih je na 50 tekmah dosegel devet golov.

“Igral je na sredini igrišča ali v napadu, ne glede na taktično postavitev, ki je bila 3-4-3 ali pa 4-3-3. Njegova energija, zavzetost in kontrola žoge so bili za zgled,” so med drugim zapisali v izjavi na uradni spletni strani kluba.

Mount je v članski ekipi Chelseaja od leta 2017, a je dve sezoni preživel na posojah v Vitesseju in Derby Countyu. Za angleško reprezentanco je doslej odigral 16 tekem in dosegel štiri gole.

Leta 2020 je nagrado prejel Hrvat Mateo Kovačić, pred njim pa je bil s to lovoriko nagrajen Eden Hazard.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!