Orli in lisice so si razdelile plen, Barnes rešil Leicester

Nogomet 28. Dec 202018:09 > 18:29 0 komentarjev
Marc Atkins/Getty Images

Nogometaši Crystal Palaca so v 16. krogu Premier lige doma proti Leicestru remizirali z rezultatom 1:1. Orli so povedli v 58. minuti z golom Wilfrieda Zahaja, lisicam pa je točko v 85. minuti prinesel Harvey Barnes.

Gostje so dvoboj na Selhurst parku odprli dobro in imeli v 19. minuti priložnost, da pridejo do prednosti. Po prekršku v kazenskem prostoru, ki ga je storil James Tomkins je sodnik Graham Scott pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Kelechi Iheanacho, a je njegov strel izvrstno ubranil Vicente Guaita.

V nadaljevanju so lisice držale posest toda konkretnejše priložnosti si niso uspele pripraviti. Palace na drugi strani je svoje priložnosti iskal iz protinapadov in na ta način tudi prišel do prednosti. Andros Townsend je našel Wilfrieda Zahaja, ki je premagala Kasperja Schmeichla.

Tudi po vodilnem zadetku so se pri Palacu organizirano branili. Leicester je imel precejšnje težave pri prebijanju obrambe moštva, ki ga vodi izkušeni Roy Hodgson. Bolj, ko se je tekma bližala koncu bolj se je zdelo, da bodo vse tri točke ostale v južnem Londonu.

Toda vseeno je v enem izmed številnih napadov ekipe Brendana Rodgersa moštvu vendarle uspelo priti do zadetka. Harvey Barnes je s približno 20 metrov vendarle zatresel mrežo za končnih 1:1.

Crystal Palace je z 19 točkami na 13. mestu lestvice. V naslednjem krogu se bo 2. januarja srečal s Sheffield Unitedom. Leicester, ki je na drugem mestu z 29 točkami pa bo gostoval pri Newcastlu dan kasneje.