Premier liga je nazaj – Vse tekme na Sportklubu!

Nogomet 11. Jan 202116:29 > 16:33 0 komentarjev
Premier liga
Michael Regan/Getty Images

Po premoru zaradi tekem FA pokala se Premier liga ta teden znova vrača na kanale televizije Sportklub.

Med torkom in četrtkom bodo na sporedu štiri tekme 18. kroga ob tem pa še po ena zaostala tekma 1. in 16. kroga.

V torek bomo najprej pospremili obračun Sheffield Uniteda in Newcastle Uniteda, ki je na sporeud ob 19. uri na Sportklubu. Sheffield bo znova iskal pot do prve zmage v tej sezoni, srake pa bodo naredile vse, da proti zadnji ekipi Premier lige prekinejo niz sedmih tekem brez zmage.

V torek je ob 21.15 na sporedu še zaostala tekma 1. kroga med Manchester Unitedom in Burnleyjem (SK 1). Rdeči vragi se bodo že z remijem povzpeli na prvo mesto, kar bi pred nedeljskim derbijem z Liverpoolom pomenilo še nekaj dodatne samozavesti.

Ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja je pred tekmo na Turf Mooru dobro razpoložena, saj je na zadnjih petih tekmah v PL štirikrat slavila.

Tudi Burnley je v dobrem momentu. Zasedba Seana Dycha je po slabem začetku sezone na zadnjih petih tekmah trikrat zmagala.

Torek prinaša še obračun med Wolverhamptonom in Evertonom (21.15 na SK HD). Karamele bodo lovile prvo zmago po štirih tekmah brez uspeha. Za zasedbo Carla Ancelottija je druga premierligaška tekma v 2021 priložnost, da se z zmago povsem približa prvim trem ekipam lige.

Sreda prinaša dve tekmi. Ob 19. uri bosta na delu Manchester City in Brighton. Sinjemodri bi se z novo zmago povsem približali vrhu lestvice. Varovanci Pepa Guardiole so po 15 tekmah z 29 točkami na petem mestu.

Ob 21.15 (SK HD) bo Tottenham gostil Fulham. Gre za zaostalo tekmo 16. kroga, ki je zamenjala sprva načrtovan obračun spursov in Aston Ville.

Zadnja tekma 18. kroga je na sporedu v četrtek ob 21. uri na Sportklubu 1. Arsenal bo na Emiratesu gostil Crystal Palace. Topničarji bodo na mestnem obračunu lovili četrto zaporedno zmago v PL.

Arsenal bi se z morebitno zmago dokončno vključil v boj za najvišja mesta. S tem bi navijači londonskega velikana lahko pozabili na zares slabo obdobje ob koncu lanske jeseni.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!