Skala se jim je odvalila od srca: Liverpool do zmage v PL

Premier Liga 28. Jan 202123:08 0 komentarjev
Michael Regan, Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na tekmi 20. kroga angleške Premier lige s 3:1 premagali Tottenham in tako skočili na 4. mesto ter se ponovno vključili v boj za naslov!

Derbi 20. kroga angleške Premier lige je ponudil izjemen uvod. Že v 2. minuti srečanja se je po lepi podaji Salaha, Mane znašel sam pred vrati Llorisa, a Senegalec je zgrešil cela vrata. Le minuto kasneje je na drugi strani udarila naveza Kane-Son. Južni Korejec se je po izjemni podaji znašel sam pred Alissonom in ga premagal ob bližnji vratnici, a zadetek ni obveljal, saj je VAR razkril, da je bil strelec v prepovedanem položaju.

V nadaljevanju prvega dela igre smo bili še naprej priča pestremu tempu. Redsi so prevladovali, Spursi pa so nekajkrat, predvsem prek hitrega Sona, zapretili iz protinapadov.

Izgledalo je, da bosta ekipi na odmor odšli z najbolj nepriljubljenim nogometnim rezultatom, a je še pred iztekom prvega dela Liverpool prišel do vodilnega gola. Mane je žogo z leve strani podal pred vrata, a njegova podaja nikakor ni bila optimalna. Žogo bi moral izbiti Dier, a se je zanašal na to, da bo do usnja prišel Lloris. Francoski vratar pa je bil za podajo prekratek in darilo domače obrambe je izkoristil Firmino. Režiser je takoj ponudil portret Kloppa, ki si je, potem, ko je njegova ekipa po 4 prvenstvenih tekmah vendarle dosegla gol, vidno oddahnil.

V drugi polčas so Londončani krenili brez prvega zvezdnika. Harry Kane je v 1. polčasu večkrat potreboval zdravniško pomoč zaradi bolečine v gležnju in kot kaže je stroka ocenila, da bo bolje, če s tekmo ne nadaljuje.

Že v 2. minuti 2. polčasa so Redsi podvojili prednost. Lloris je žogo po strelu Maneja odbil na nogo Alexandra-Arnolda in slednji je odbitek pretvoril v zadetek. Le 2 minuti kasneje se je Mourinhova četa vrnila v tekmo. S kakšnih dvajsetih metrov je sprožil danski viking Hojbjerg in na presenečenje vseh, ter tudi z veliko mero sreče, premagal Alissona, ki ni imel nikakršnih možnosti za obrambo.

Sredi 2. polčasa je v polno meril tudi Mo Salah, a zadetek Egipčana je bil razveljavljen, saj je Firmino predhodno v akciji igral z roko. Brazilec je bil sicer v tej akciji oviran s strani Dierja, zato jih ni malo, ki menijo, da Atkinson ne bi smel razveljaviti gola.

Odločitev sodnika pa ekipe iz mesta Beatlov ni zmedla. Le nekaj minut kasneje je Arnold poslal predložek v kazenski prostor tekmeca, kjer je katastrofalno reagiral Rodon in s tem omogočil Maneju, da je prišel do strela. Senegalec je žogo zabil pod prečko  in premagal nemočnega Llorisa.

Liverpool je po petih tekmah vendarle prišel do zmage v Premier ligi. To je bila 10. prvenstvena zmaga Redsev v tej sezoni. Kloppova četa se tako vrača v borbo za naslov. Vodilnemu Cytiju se je približala na 4 točke zaostanka.

Četa Joseja Mourinha ostaja na 6. mestu.