Tottenham doma ‘oskubil’ pave

Premier Liga 2. Jan 202115:31 > 15:40 0 komentarjev
Harry Kane bo v Mariboru vsaj na klopi Tottenhama. FOTO: Guliverimages.

Na uvodnem sobotnem srečanju 17. kroga Premier lige je Tottenham doma s 3:0 odpravil Leeds United.

Spurs so pot proti sedmi zmagi v tekoči sezoni nakazali v prvem polčasu, ki so ga dobili z 2:0, režiserja pa sta bila, kot v večini primerov zadnja leta, Harry Kane in Heung-Min Son. Prvi je v 30. minuti zadel z enajstih metrov, drugi je po podaji angleškega napadalca lepo zadel z neposredne bližine ob koncu prvega dela.

V 50. minuti je končni rezultat postavil Toby Alderweireld, ki je žogo za golovo črto spravil z glavo, po podaji Sona s kota. Srečanje je Tottenham končal z desetimi, saj je drugič porumenel Matt Doherty.

Klub s severa Londona je po 15 odigranih srečanjih na 7. sedmem mestu razpredelnice, Leeds Utd. je enajsti.