Trojka topničarjev v Sheffieldu, Lacazette dvakratni strelec

Nogomet 11. Apr 202122:32 0 komentarjev
Pool/Getty Images

Nogometaši Arsenala so v 31. krogu Premier lige v gosteh s 3:0 premagali Sheffield United.

Topničarji so proti prepričljivo zadnji ekipi prvenstva upravičili vlogo favorita in zanesljivo prišli do vseh treh točk. Na tekmi je bil v ospredju dvakratni strelec Alexandre Lacazette.

Po neuspešnih poskusih Bukaya Sakeja, Gabriela Martinellija in Caluma Chambersa v prvih 30 minutah se je v 33. minuti nato med strelce vpisal francoski napadalec potem, ko mu je s peto mojstrsko podal Dani Ceballos.

Z golom Gabriela Martinellija v 71. minuti za prednost gostov z 2:0 so bili rešeni vsi dvomi o končnem zmagovalcu.

Končnih 3:0 smo dobili v 85. minuti, ko je Thomas Partey lepo našel Lacazetta, ta pa je zanesljivo zadel levi kot.

Arsenal, ki ga vodi Mikel Arteta je s 45 točkami na devetem mestu lestvice. V naslednjem krogu se bo na mini londonskem derbiju pomeril proti Fulhamu.

Sheffield je s 14 točkami povsem na dnu lestvice. Za prvo prvo ekipo, ki je izven cone izpada zaostajajo 18 točk. Že na naslednji tekmi bi lahko tudi matematično izgubili vse možnosti za obstanek. Njihov naslednji nasprotnik bo Wolverhamtpon.