V Angliji bo v boju za Evropo zelo vroče

Nogomet 19. Maj 202121:05 > 23:41 0 komentarjev
Nogometaši Tottenhama so se s porazom poslovili od domačih navijačev. Foto: Guliverimage

Danes je bilo na sporedu še zadnjih šest tekem 37. kroga angleške Premier League. Tottenham si je po porazu proti Aston Villi (1:2) močno poslabšal možnosti za nastop v evropski ligi v prihodnji sezoni. Arsenal je z dvema goloma v sodnikovem podaljšku drugega polčasa rešil tri točke (3:1) proti Crystal Palaceu. Največ zadovoljstva pri Liverpoolu.

Najbolj zadovoljni so krog pred koncem prvenstva zagotovo pri Liverpoolu. Redsi so izkoristili spodrsljaj Leicester Cityja in z zmago pri Burnleyju s 3:0 (zadeli so Firmino, Phillips in Oxlade-Chamberlain) skočili na četrto mesto na lestvici, ki še kot zadnje prinaša uvrstitev v ligo prvakov. Leicester na petem ima enako število točk, tako da bo v zadnjem krogu zelo zanimivo. Klopp bo v zadnjem krogu gostil Crystal Palace, lisice se bodo na King Power Stadionu merile s Tottenhamom.

Nogometaši Evertona so na domačem Goodison Parku premagali Wolverhampton z 1:0 in prišli do 17. ligaške zmage v tej sezoni. Na zelo izenačeni tekmi je zmago modrim prinesel Richarlison z golom v 48. minuti, ko je izkoristil podajo Siggurdsona. Everton je na lestvici skočil na osmo mesto, a ima enako število točk kot šesti Tottenham, tako da še vedno upa na nastop v evropski ligi v prihodnji sezoni.

Newcastle je z zmago nad zadnjim Fulhamom (1:0; Willock 49.) skočil za dve mesti in bo zadnji krog dočakal kot petnajsti. Znova pa je razočaral Tottenham, ki je doma izgubil proti Aston Villi. Ta je bila v Londonu boljši nasprotnik, a vodstva so se veselili Spurs. V osmi minuti je zadel Steven Bergwijn. V 20. minuti so gostje prišli do izenačenja, ko je lastno mrežo zatresel branilec Tottenhama Sergio Reguilon. Poglejte, kako.

Gostje so popolni preobrat zrežirali še pred odmorom, ko je – kot se je izkazalo kasneje – končni izid postavil Ollie Watkins. Tottenham bo tako trepetal za uvrstitev v evropsko ligo, Aston Villa pa s 15. zmago sezone ostaja na enajstem mestu lestvice.

Le točko za Tottenhamom po četrti zaporedni zmagi (prvič tak niz pod vodstvom trenerja Mikela Artete) zaostaja Arsenal. Topničarji so na Selhurst Parku, kjer je zadnjo tekmo vodil legendarni strateg Roy Hodgson, do treh točk prišli po dramatični končnici. Nicolas Pepe je v 35. minuti dosegel edini gol v prvem polčasu za vodstvo Arsenala, ki ga je v 62. minuti izničil Christian Benteke. Gunners so bili statistično sicer podrejeni Palaceu, a v 91. minuti je po podaji Thomasa najprej zadel Martinelli, v 95. pa je po lepi samostojni akciji drugi dol na tekmi dosegel še Pepe. V zadnjem krogu se tako obeta zelo zanimiv boj za uvrstitev v evropsko ligo.

West Ham je namreč proti West Bromu prišel do preobrata, po zaostanku z 0:1 v gosteh (v 27. minuti je bil strelec Matheus Pereira), so za Londončane zadeli Tomas Soucek (46.), Angelo Ogbonna (82.) in Michail Antonio (88.). Londončani so tako obdržali šesto mesto, imajo 62 točk in so blizu uvrstitve v evropsko ligo. Za njimi je sedmi Tottenham (59 točk), osmi Everton jih ima prav tako 59, deveti Arsenal pa zgolj eno manj. Vse bo jasno v nedeljo, ko se vse tekme v Premier League začnejo ob 17. uri.