RB Leipzig se je moral za novo zmago krepko potruditi

Bundesliga 12. Feb 202122:31 0 komentarjev
Leipzig - Augsburg

V 21. kolu nemške Bundeslige je drugouvrščeni RB Leipzig z 2:1 premagal Augsburg in dosegel tretjo zaporedno zmago.

Kevin Kampl je srečanje začel v prvi enajsterici in igral do 63. minute, ko ga je zamenjal Tyler Adams. V tem času si je Leipzig priigral dva zadetka prednosti.

V 34. minuti je po prekršku Reeca Oxforda v kazenskem prostoru sodnik Felix Zwayer dosodil enajstmetrovko za Leipzig. Streljal je Dani Olmo, njegov poskus je vratar Rafal Gikiewicz ubranil, vendar je sodnik odločil, da se mora udarec ponoviti. V drugo je bil Olmo uspešen in Red Bull je povedel.

Pet minut kasneje je bilo že 2:0. Yussuf Poulsen je z natančno podajo našel Christopherja Nkunkuja, ki je rutinirano zadel.

V drugem polčasu so domači zanesljivo nadzirali igro vse do 76. minute, ko je Ibrahim Konate nerodno napravil prekršek v kazenskem prostoru in sodnik je dosodil enajstmetrovko za Augsburg. Udarec je izvedel Daniel Caligiuri, vratar Peter Gulacsi se je žoge sicer dotaknil, vendar je bil strel premočan in žoga je končala v mreži – 2:1.

Po tem zadetku je Leipzig pritisnil in si ustvaril nekaj lepih priložnosti. Najprej se je po strelu Poulsena z glavo izkazal Gikiewicz, nato pa je Nkunku zadel vratnico.

V sodnikovem dodatku je imel Augsburg zlato priložnost za izenačenje. Do odbite žoge je prvi prišel Ruben Vargas, vendar je njegov strel blokiral Lukas Klostermann in točke so ostale doma.

Rdeči biki so po nepričakovanem porazu proti predzadnjemu Mainzu 23. januarja zmagali trikrat zapored in so na lestvici zdaj še štiri točke za vodilnim Bayernom, ki bo tekmo 21. kola odigral v ponedeljek proti Bielefeldu.