Rdečim številkam se v pandemiji ni izognil niti en klub

Nogomet 21. Maj 202119:10 0 komentarjev
Getty Images

Evropski nogometni klubi bodo imeli zaradi pandemije koronavirusa v dveh letih več kot devet milijard evrov izgube. Po dveh desetletjih neprestane rasti gre za grozovit padec, ugotavlja Evropska nogometna zveza (Uefa).

Škoda, ki je zaradi pandemije kornavirusa nastala v nogometu, se šteje v milijardah evrov. Kumulativni minus petinpetdesetih evropskih nacionalnih nogometnih zvez naj bi v sezonah 2019/20 in 2020/21 znašal kar 8,7 milijarde evrov, od tega ima za kar 7,2 milijarde evrov izgube 711 najpomembnejših klubov.

Izgubam se po ocenah Uefe ni izognil niti en klub, pandemija pa je njihove prihodke oklestila za najman 10 odstotkov.

Danes je zato pod okriljem Uefe potekal posvetovalna konvencija z nacionalnimi zvezami, ligami, klubi, igralci, trenerji in agenti, ki naj bi v predstavljal prvi korak k nizu reform, s katerimi bi si evropski nogomet opomogel in še utrdil mehanizme za prerazporeditev sredstev.

“Kot sem že poudaril na nedavnem kongresu Uefe, bo evropski nogomet iz krize izšel še močnejši. Težki trenutki nas učijo, kaj lahko napravimo, če ukrepamo složno, in kaj lahko izgubimo, če ne skrbimo drug za drugega. Zdaj, bolj kot kdajkoli, ljudje po vsej Evropi pričakujejo ukrepanje in solidarnost za ves nogomet. Na to se bomo osredotočili,” je povedal prvi mož uefe Aleksander Čeferin.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!