Roma se je poslovila od Tottija, Perotti poskrbel za LP

Serie A 28. Maj 201719:49 > 19:59
Paolo Bruno/Getty Images

Roma je po infarktni končnici na tekmi proti Genoi in zadetku Diega Perottija v 90. minuti prišla do zmage 3:2 ter si zagotovila skupinski del Lige prvakov in se na najlepši možen način poslovila od dolgoletnega kapetana Francesca Tottija.

Tekma na Olimpicu se je tako zaključila z zmagoslavnim vzdušjem. Navijači Rome so se poslovili od največje legende v zgodovini kluba Francesca Tottija, ki je odigral še svojo zadnjo tekmo.

Prvi gol na tekmi so sicer dosegli gostje. V 3. minuti je zadetek po podaji Darka Lavozića dosegel Pietro Pellegri. A veselje Genoe ni trajalo dolgo, saj je že v 10. minuti izenačil Edin Džeko. Roma je nato povsem prevzela pobudo in bi lahko do preobrata prišla že v prvem delu, a so bili domačini v zaključkih akcij premalo zbrani.

Tudi v drugem polčasu je prevladovala Roma, a smo na zadetek čakali vse do 74. minute, ko je po podaji Džeka zadel Daniele de Rossi. Pred preobratom je na igrišče prišel tudi Totti, ki so ga navijači bučno pozdravili.

V 79. minuti so bili gostitelji kaznovani za vse zapravljene priložnosti. Za šok na Olimpicu je poskrbel Lazović, ki je odigral odlično srečanje. Zdelo se je, da bo Roma zapravila 2. mesto na lestvici in neposredno vstopnico v skupinski del Lige prvakov podarila Napoliju, ko je v 90. minuti za ekstazo na tribunah poskrbel Diego Perotti. Argentinec je z zmagovitim zadetkom poskrbel, da se je Totti poslovil na najlepši možen način.