URADNO: Karsdorp novi član Rome

Serie A 28. Jun 201718:12 > 18:23
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Nizozemski branilec Rick Karsdorp je tudi uradno postal član italijanskega prvoligaša Rome, ki si je nogometaša Feyenoorda dolgo želela.

Po uspešno prestanih zdravniških pregledih je 22-letni Rick Karsdorp z Romo podpisal pogodbo do leta 2022.

Nizozemec je bil velika želja novega trenerja italijanskega kluba Eusebia Di Francesca.

Prestop v Romo je zame velik korak naprej. V Rim prihajam z veliko željo in pol entuziazma, da uresničim svoje sanje,” so bile prve besede Karsdorpa ob podpisu pogodbe z Romo.

Kljub njegovi mladosti vemo, da Rick premore ogromno talenta. Zelo smo srečni, ker nam je prestop uspel. Prepričani smo, da je kvaliteten igralec, ki se bo hitro vklopil v našo igro,” je prestop pokomentiral športni direktor Rome Ramon Rodriguez ‘Monchi’.

Karsdorp je bil član vseh mladih selekcij Nizozemske, leta 2016 pa je debitiral tudi za člansko izbrano vrsto.

V Rimu bo na hrbtu nosil številko 26, njegov prestop v Serie A pa bo Feyenoordu prinesel 14 milijonov evrov.