Claudio Marchisio zapušča Juventus po 25 letih

Serie A 17. Avg 201816:11 > 16:18
Valerio Pennicino/Getty Images

Italijanski igralec zvezne vrste Claudio Marchisio zapušča Juventus in s tem končuje 25 letno 'zavezništvo' s klubom.

Obe strani sta se strinjali, da končata pogodbo 32-letnika, ki bi se sicer iztekla leta 2020.

”Z veseljem ga bomo spremljali še naprej, ne glede na to, kateri dres bo oblekel v prihodnosti,” so zapisali pri Juventusu na njihovi spletni strani v znak spoštovanja do igralca.

Marchisio je za Bianconere odigral 389 tekem, osvojil 7 državnih prvenstev in 4 Italijanske pokale.

Nogometaš rojen v Torinu, ki je aprila 2016 utrpel hudo poškodbo kolena, kar ga je oddaljilo od zelenic za 6 mesecev, je lansko sezono zaigral na 20-ih tekmah.

Na Twitterju, z dodano svojo sliko iz otroštva, je Marchisio zapisal: ”Ne morem nehati gledati te fotografije in črt, na katerih sem zapisal svoje življenje kot moški in nogometaš.”

“Ljubim ta dres do te mere, da sem prepričan, da je dobro ekipe na prvem mestu. Vedno.”

Juventus je še dodal: ”25 let je minilo, odkar je Claudio prvič oblekel črno-beli dres. Star je bil komaj 7 let, a z gorečo željo igrati za njegov domač klub in imel je polno glavo sanj. Od takrat naprej, kot je sam večkrat ponovil, so bile njegove sanje nositi isti dres pred tisočimi navijači, boriti se za najbolj željene lovorike, ki jih ta čudovit šport lahko ponudi.”