Pordečeli Acerbi brez Zanettijevega rekorda

Serie A 21. Jan 20199:37 > 9:50
Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Defenzivec Lazia Francesco Acerbi je na obračunu proti Napoliju v Serie A dobil rdeči karton, s čimer je prekinil kar 149 tekem dolg niz zaporednih tekem, na katerih je zaigral v italijanskem prvenstvu.

Napoli je na San Paolu z zadetkoma Arkadiusza Milika in Joseja Callejona v prvem polčasu prišel do lepe prednosti, medtem ko so Rimljani v drugem polčasu prek Cira Immobileja uspeli priti le do častnega zadetka (2:1).

Lazio je od 70. minute igral z deseterico, potem ko je po prekršku nad Callejonom drugi rumeni karton dobil Francesco Acerbi. 30-letni branilec Lazia tako ni uspel nastaviti izjemen niz zaporednih tekem v Serie A in se je tako ustavil pri 149 zaporednih tekmah, kolikor jih je odigral od 18. oktobra leta 2015.

Prav tako je, vsaj za zdaj, ostal nedosegljiv rekord legendarnega kapetana Interja Javierja Zanettija, ki je za klub iz Milana odigral 162 zaporednih srečanj v Serie A.

Opravičujem se, ker sem svojo ekipo pustil z desetimi igralci na igrišču v težkem trenutku tekme. 149 zaporednih tekem zapored mora biti izhodišče za prihodnost,” je ob tem dejal Acerbi, ki bo izpustil vsaj naslednjo tekmo proti Juventusu.