Quagliarella izenačil rekord Batistute iz leta 1994

Serie A 26. Jan 201919:28 > 19:52
Getty images/Paolo Rattini

Nogometaši Sampdorie so v 21. krogu Serie A s 4:0 odpravili Udinese, napadalec kluba iz Genove Fabio Quagliarella pa je nadaljeval sijajen niz, saj se je med strelce vpisal tudi na enajsti tekmi zapored. Remi Milana in Napolija.

Izkušeni 35-letni Fabio Quagliarella je v 33. minuti dosegel prvi zadetek na srečanju, potem ko je bil zanesljiv pri strelu iz bele točke.

Quagliarella je tako zadel tudi na enajstem zaporednem srečanju v Serie A, s čimer je izenačil rekord, ki ga je leta 1994 v dresu Fiorentine postavil legendarni Argentinec Gabriel Batistuta.

Quagliarella je bil iz najstrožje kazni nattančen tudi v 56. minuti in s 16 zadetki prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Dva gola manj sta zabila Cristiano Ronaldo (Juventus) in Duvan Zapata (Atalanta).

Quagliarella je v Serie A skupno dosegel 143 golov ter na 28. mestu večne lestvice med drugim prehitel tudi Christiana Vierija. Preostala dva zadetka za Sampdorio sta dosegla Karol Linetty in Manolo Gabbiadini.

Valter Birsa je s Cagliarijem na gostovanju pri Sassuolo klonil s 3:0, nekdanji slovenski reprezentant je bil na igrišču od 64. minute.

V svetovni prestolnici mode sta se Milan in Napoli razšla brez zadetkov. Južnjaki so s tem Juventusu ponudili novo priložnost, da še poviša prednost na vrhu lestvice, trenutno ima stara dama osem točk prednosti pred Napolijem.