Elliott: Milan ni naprodaj

Serie A 19. Okt 20192:30 > 2:42
Emilio Andreoli/Getty Images

Nad nekdanjega velikana evropskega nogometa so se zgrnili črni oblaki. Dolgovi dosegajo zgodovinski maksimum, klub je daleč od mest, ki po koncu sezone vodijo v evropska tekmovanja, postavlja pa se tudi precej vprašanj na temo lastništva.

Trenutni lastnik AC Milana, sklad Elliott, je klub prevzel z dolgovi predhodnika, tako da je bilo že v začetku jasno, da prav dolgo ameriška družba v Milanu ne bo vodila poslov, temveč ga želi zgolj preporoditi in prodati dalje.

Takšne trditve ostro zavrača uprava Elliotta. “Edina stvar, ki je trenutno v fokusu, je gradnja novega stadiona. To je za nas tema številka 1. Ne zanima nas prenova San Sira. Prodaja Milana pa prav tako ne pride v poštev,” piše v sporočilu za javnost.

Moštvo je na “prepihu”. Marca Gianpaolija je po le treh mesecih zamenjal trener Stefano Pioli, zdi pa se, da direktorski tandem Paolo Maldini – Zvonimir Boban uživa vse manj zaupanja.