Ronaldo: Želim kupiti klub na Portugalskem

Serie A 6. Nov 201913:48 > 13:49
Alex Pantling/Getty Images

Ronaldo Luis Nazario de Lima je v tem trenutku lastnik španskega prvoligaša Valladolida, a želi svoje delo razširiti tudi na Portugalsko.

Na enem izmed poslovnih seminarjev je legendarni brazilski napadalec Ronaldo govoril o možnosti nakupa še enega kluba, so pa zanj klubi iz Premier lige predragi, zato bi raje prevzel klub iz manj finančno zahtvenih lig, kot je Liga NOS na Portugalskem.

“Iskal sem klub, ki bi ga kupil. Gledal sem angleške klube, tudi v drugi ligi oziroma Championshipu. Premier liga je predraga, a je tako tudi z drugo. Iskanje sem nadaljeval na Portugalskem, kjer bom nadaljeval,” je dejal Brazilec, ki je zaupal ozadje nakupa Valladolida.

“Bil sem v Rusiji in poklical me je človek, ki ima zveze pri tem klubu. Iskal sem podobno ekipo in klub z bogato zgodovino, le uro in 40 minut vožnje iz Madrida, tudi cena je bila dobra. Klub obstaja že 90 let, dolgo je v prvi španski ligi in je edini klub v mestu, ki premore 300.000 prebivalcev. To je bila zame velika priložnost, zato sem se odločil, da bom užival v tem. Nikoli si nisme mislil, da bomo imeli toliko težav ob koncu leta, a zdaj smo stabilni. S klubom sem zares zadovoljen,” je še dodal legendarni napadalec.