"Igral bo, dokler ga ne bodo sami ustavili"

Serie A 16. Apr 202011:19 > 11:22
Paolo Rattini/Getty Images

V intervjuju za Instagram sta Fabio Cannavaro in Francesco Totti govorila o Gianluigiju Buffonu, ki že leta in leta klubuje upokojitvi in se še ne namerava posloviti od igranja nogometa.

Čeprav je pred kratkim dopolnil 42 let je Gianluigi Buffon še vedno prisoten na Allianz stadionu in pri Juventusu še vedno računajo tudi nanj. Gigi lahko svojo kariero nadaljuje do konca junija 2021. Francesco Totti verjame, da bo legendarni vratar igral tudi še v sezoni 2022/23 in dlje.

“Povem ti, da bo Gigi igral do 50. leta. Lahko igra še dve, tri sezone pa čeprav je v klubu rezerva”, je dejal Francesco Totti bivšemu nogometašu Juventusa.

“Veš, on se sam ne bo ustavil. Morali ga bodo prisiliti. To je drugače”, je dejal Fabio Cannavaro

Gianluigi Buffon je svojo kariero pričel pri Parmi, kjer je pustil velik pečat. Leta 2001 se je preselil v Juventus. V sezoni 2018/19 je eno sezono branil barve francoskega PSG-ja. Pred letošnjo sezono se je vrnil v Torino kot rezervni vratar Wojciechu Szczesnyu, zdaj pa se pojavljajo govorice, da Gigi svoje nadaljevanje s “staro damo” lahko nadaljeval do leta 2021.