Zeman uradno v Pescari

Serie A 17. Feb 201715:04 > 15:05
Gabriele Maltinti/Getty Images

Češki strokovnjak Zdenek Zeman se je vrnil na klop italijanskega prvoligaša Pescare, ki se bori za obstanek v Serie A.

Bivši trener Crvene zvezde je v sezoni 2011/2012 dominantno nastopil v drugorazrednem italijanskem prvenstvu in s Pescaro tisto sezono na 42 tekmah videl 90 golov svojih varovancev.

Izstopal je Lorenzo Insigne, ki sta mu močno pomagala tudi Ciro Immobile in Marco Verratti. Zeman je na klopi Pescare zamenjal Massima Odda, ki se mu je klub z juga Italije za sodelovanje zahvalil v torek, potem ko je Pescara s 3:5 izgubila proti Torinu.

Nočem, da ta ekipa sezono konča kot najslabša v Evropi. Temu klubu veliko dolgujem,” se je na ponovno srečanje čustveno odzval 69-letni Čeh. Po 24 krogih v prvi italijanski ligi je Pescara na zadnjem mestu z 9 točkami in le eno zmago, do konca pa je le še 14 krogov.

Zeman je bil v času svoje trenerske kariere že na klopi Lazia, Fenerbahčeja, Cagliarija, Messine in Lugana.