Inter se vrača v bitko za naslov!

Serie A 17. Jul 20200:00 > 0:05
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Nogometaši Interja so na zadnji tekmi 33. kroga Serie A v gosteh zanesljivo premagali SPAL (0:4) in se vrnili na drugo mesto.

Nerazzurri imajo po dveh zaporedni remijih Juventusa za staro damo šest točk zaostanka in točko več od tretje Atalante. Do konca sezone je preostalo še pet krogov, zato je lov na Juve znova odprt. SPAL je po novem porazu padel še globlje in ga med elito ohranja samo teorija.

Ekipa, ki jo vodi AntonioConteje povedla v 37. minuti, ko je bil natančen Antonio Candreva. To je bil tudi edini gol, ki smo da videli v prvem polčasu.

V drugem delu je Inter hitro dokončal delo. V 55. minuti je za 2:0 poskrbel Cristiano Biraghi, tekmo pa je v 60. minuti z zadetkom za 3:0 dokončno odločil Alexis Sanchez.

Goleada Interja se je sklenila v 74. minuti, ko se je med strelce vpisal še Roberto Gagliardini, ki je postavil končni izid.

Inter v naslednjem krogu gostuje pri Romi, SPAL pa čaka derbi začelja lestvice pri Brescii. V ponedeljek bo italijanska Serie A ponudila derbi med Juventusom in Laziem. Če stara dama ne pride do zmage, bo bitka za naslov spet povsem odprta.