Popolni remont Juventusa: Odpisana šesterica igralcev

Serie A 18. Jul 20209:19 > 9:21
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Juventus je pred novim naslovom italijanskega prvaka, toda v Torinu z letošnjo sezono ne morejo biti najbolj zadovoljni. Maurizio Sarri je na mesto trenerja prišel, ker naj bi prinesel napredek v igri in atraktivnejši stil igranja, a stvari se niso izšle povsem po načrtih.

Jasno je, da je pri stari dami napočil čas za velike spremembe. Italijanski Tuttosport se je dokopal do informacij, da se je Maurizio Sarri z upravo kluba dogovoril za prodajo igralcev, ki jih ne potrebuje, na njihovo mesto pa bo poskušal pripeljati igralce, ki se bolj ujemajo z njegovo vizijo.

Na seznamu “odpisanih” so Gonzalo Higuain, Sami Khedira, Blaise Matuidi, Daniele Rugani, Mattia De Sciglio in Federico Bernardeschi. Juventus naj bi nov klub iskal tudi za Luco Pellegrinija in Cristiana Romera, ki sta trenutno na posoji pri Cagliariju ozioma Genoi.

Torinski velikan se je že dogovoril z Barcelono za zamenjavo, v kateri so za Arthura Mela v nasprotno smer poslali Miralema Pjanića in dodali deset milijonov evrov. V kolikor bi v olimpijskem mestu uspeli uresničiti načrte in prodati vse omenjene nogometaše, bi stanje na bančnem račuun osvežili do te mere, da bi poleti v ekipo lahko zvabili tudi kakšno zveneče ime in napovedali nov vzpon.