Bivši šefi Parme v zapor

Serie A 23. Jul 20209:55 > 9:58
Marco Luzzani/Getty Images

Sodišče v Parmi je nekdanjima direktorjema nogometnega kluba Parma Tommasu Ghirardiju in Pietru Leonardijo dosodilo 4-6 let zapora.

Nekdanji predsednik kluba Tommaso Ghirardi je bil obsojen na štiri leta zapora, prav tako pa mu je prepovedano delovanje v javnih poslih za naslednjih pet let. Do konca življenja pa je za to dobil prepoved nekdanji generalni menedžer Parme Pietro Leonardi in še 6 let zapora. Omenjena funkcionarja sta bila glavna ‘arhitekta’ za propad Parme leta 2015, ko je siciljinaska ekipa izpadla v Serie D. Oba sta bila direktno odgovorna za bankrot kluba.

Marco Luzzani/Getty Images

Parma je še leta 2014 imela odlično sezono, v kateri je uspela priti do mest na lestvici, ki vodijo v Evropo, a so brez nje ostali zaradi nespoštovanja finančnega fairplaya. Takoj za tem je klub razglasil bankrot zaradi prek 200 milijonov evrov dolga, več kot 60 milijonov pa so dolgovali tudi igralcem.

Klub je takrat moral celo prodati lovorike na dražbi, da bi pokrili dolg. Med drugimi so prodali tudi pokal od Italijanskega Pokala, Pokal zmagovalca pokala, Uefa Pokal in Uefa Superpokal. Klub se je spet začel dviganti iz pepela, zdaj so na sredi lestvice Serie A.