Marotta: Inter bo januarja prodal Christiana Eriksena

Nogomet 24. Dec 202016:11 0 komentarjev
Getty Images/Emilio Andreoli

Direktor Interja iz Milana Beppe Marotta je potrdil, da se bo Christian Eriksen v zimskem prestopnem roku poslovil od nerazzurrov.

Eriksen v Serie A ni navdušil, v tej sezoni je povsem izpadel iz ekipe, ki jo vodi Antonio Conte. Slednji danskega vezista na zadnji tekmi proti Veroni ni uvrstil niti v kader za tekmo.

Inter je Verono v gosteh premagal z 2:1 in ohranil točko zaostanka za vodilnim AC Milanom, odsotnost Eriksena pa je potrdila, da se na relaciji Inter – Eriksen nekaj dogaja.

Vodstvo kluba je nekdanjemu članu Tottenhama že dovolilo povratek domov, saj z ženo pričakuje novega otroka, hkrati pa je Marotta potrdil, da je danski zvezdnik najverjetneje že odigral zadnjo tekmo v dresu Interja.

Eriksen je naprodaj, to mi je potrdil tudi Piero Ausilio (športni direktor kluba – op.a). Imel je težave pri prilagajanju in trenutno za nas ni funkcionalen. Gre zgolj za objektivno dejstvo in nič drugega. To nikakor ni očitek njegovi profesionalnosti. To je situacija, ki je pač nastala in bilo bi edino pošteno, da odide nekam, kjer bo lahko igral bolj redno,” je povedal Marotta.

To pomeni, da bo januarja na trgu igralec, za katerega je Tottenham še pred dvema letoma zavrača 100-milijonske ponudbe. Zaenkrat še ni znano, kakšno ceno bo postavil Inter, jasno pa je, da Eriksenu snubcev ne bo manjkalo. Danec naj bi si želel predvsem povratka na Otok.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!