Slovenci nabrušeni pred odločilno tekmo

Nogomet 1. Apr 202110:14 0 komentarjev
Slovenija futsal
M24.si

Pred slovensko futsal reprezentanco je odločilna tekma kvalifikacij za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo potekalo konec januarja 2022 na Nizozemskem.

Tekma z Latvijo bo na sporedu v ponedeljek, 12. aprila, prenos pa si boste lahko ogledali na Sportklubu. Selektor Tomislav Horvat je obelodanil seznam igralcev, na katere računa. Zbor ekipe bo v petek, 9. aprila.

“To je odločilna tekma kvalifikacij. Želeli smo si, da odloča zadnja tekma v Sloveniji. Z zmago se zagotovo uvrstimo na EP. Ekipa Latvije ni slaba, pričakujem pa težko tekmo. Vsi najraje igramo take tekme, kot bo ta. Zato vem, da bo naša ekipa prava,” je ob tej priložnosti povedal Horvat.

Odločil Čujec
Slovenija v kvalifikacijski skupini 6 zaseda 2. mesto, po petih tekmah je zbrala devet točk, vodi Španija (12 točk, štiri tekme), na 3. mestu je Latvija (3 točke, 4 tekme), na 4. pa Švica (3 tekme, 0 točk). Sloveniji za neposredno uvrstitev zadostuje že točka proti Latviji, ki so jo varovanci selektorja Tomislava Horvata v gosteh že ugnali – 1:0 je bilo 29. januarja letos, odločilen gol je prispeval Kristjan Čujec.

Po sedmo uvrstitev na EP
Slovenija je dosedaj igrala šestkrat na evropskih prvenstvih (v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018). Naša članska reprezentanca je v svoji zgodovini odigrala 270 uradnih tekem, zbrala je 121 zmag, 41 remijev in 108 porazov.

Vabljeni igralci:
Denis Totošković (Genova ITA), Nejc Hozjan (A.S.D. FF Napoli ITA), Žan Koren (Pordenone ITA), Igor Osredkar (Apfel Novo Vrijeme Makarska HRV), Kristjan Čujec (FK Dobovec), Žiga Čeh (FK Dobovec), Klemen Duščak (FK Dobovec), Igor Bratić (FC Litija), Matej Fideršek (FC Litija), Gašper Vrhovec (FC Litija), Alen Fetić (SSD Acqua Sapone C5 SRL), Jeremy Bukovec (FC Ptuj), Tjaž Lovrenčič (US Saints Pagnano ITA), Tilen Gajser (FC Ptuj).

Igralci na čakanju:
Nejc Kovačič (KMN Oplast Kobarid), Benjamin Tušar (Citta di Cosenza ITA), Vanč Florjančič (FC Ptuj), Nejc Berzelak (FK Siliko).

(vir: nzs.si)

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!