Slovenci z zmago proti Latviji še sedmič na EP!

Nogomet 12. Apr 202120:20 > 21:12 0 komentarjev
NZS/Twitter
NZS/Twitter

Slovenska futsal reprezentanca je na odločilni tekmi za uvrstitev na evropsko prvenstvo na Nizozemskem, v Laškem s 5:3 premagala Latvijo. Z zanesljivo zmago je potrdila svojo šesto zaporedno udeležbo na zaključnem turnirju stare celine.

Slovenija je Latvijo v teh kvalifikacijah že premagala. Na prvi tekmi je bilo 1:0. Na tekmi v Laškem pa 58. reprezentanca sveta ni uspela presenetiti precej višje uvrščene Slovenije (17.). Na tretjem medsebojnem obračunu je še tretjič slavila Slovenija.

Latvijska reprezentanca se je na tekmi izkazala za trd oreh. Gostje so povedli po 33 sekundah igre, ko se je med strelce vpisal Germans Matjušenko. Slabo minuto in pol kasneje je Slovenija vodila. V razmiku 15 sekund sta se med strelce vpisala Kristjan Čujec, avtogol pa je dosegel Miksa Babrisa. Dobri dve minuti kasneje so gostje prišli do izenačenja potem, ko je svoj drugi gol na tekmi dosegel Matjušenko.

Za izid polčasa (4:2) sta poskrbela Denis Totošković in Matej Fideršek, ki sta dosegla zadetek v 18. in 20. minuti srečanja. V prvem polčasu so Slovenci dvakrat tudi stresli okvir gola, Latvijci pa enkrat.

V drugem polčasu je po 79 sekundah Čujec, ki je odigral tudi 125. tekmo v dresu z državnim grbom, zadel še drugič. Upanje je Latvijcem vlil Janis Pastars, ki je v 31. minuti poskrbel za 5:3, a več od tega jim do konca tekme ni več uspelo.

V kvalifikacijski skupini 6 je Slovenija na koncu zaostala zgolj za Španijo. Po šestih tekmah je slovenska izbrana vrsta zbrala 12 točk, šest več od tretje Latvije. Španija ima po petih zmagah 15 točk.

Evropsko prvenstvo bo na Nizozemskem potekalo med 19. januarjem in 6. februarjem prihodnje leto.