Suarez v 90. postavil Atletico na prvo mesto

La liga 3. Jan 202119:12 > 19:28 0 komentarjev
Reuters/Vincent West

Na tekmi 17. kroga La Lige je Atletico Madrid v gosteh proti Alavesu slavil z 2:1.

Z dvema tekmama manj kot Real je Atletico zdaj znova na prvem mestu lestvice in ima dve točki več. Atletico je pri 38., Real 36.

Atletico je do vodstva prišel v 41. minuti, ko je po podaji Luisa Suareza zadetek dosegel Marcos Llorente.

Težave domačih so se podvojile v 63. minuti, ko je Laguardia prejel neposreden rdeči karton. A celo oslabljena ekipa Alavesa je v 85. minuti prišla do izenačenja. Zadetek so dosegli po avtogolu Felipeja.

Nato pa je na sceno stopil Luis Suarez, ki je v 90. minuti dosegel zadetek za končnih 2:1 in 12. zmago v sezoni.

Atletico bo 9. januarja gostil Athletic Bilbao, Alaves pa bo dan kasneje obiskal Cadiz.