Tudi zaradi tega razloga bi lahko Koeman ostal

La liga 27. Maj 202116:35 > 16:43 0 komentarjev
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Odgovor na vprašanje ali bo Ronald Koeman tudi v naslednji sezoni ostal trener Barcelone, naj bi bilo po poročanju katalonskega časnika Sport znano čez 15 dni.

Čez 15 dni je namreč napovedan sestanek vodstva kluba na katerem naj bi se odločili o usodi 58-letnega Nizozemca.

Barcelona je v sezoni 2020/21 osvojil zgolj španski kraljevi pokal in čeprav je imela tudi prvenstvu priložnost, da bi osvojili naslov prvaka se to ni zgodilo. Predvsem na račun Kataloncev samih, ki so v zaključku izgubljali točke tam kjer jih ne bi smeli in tako omogočili Atleticu, da je končal na prvem mestu.

Vse to se bo upoštevalo pri odločanju o tem ali bo Ronald Koeman svoje poslanstvo nadaljeval pri klubu iz Katalonije. Prav tako bodo upoštevali obseg njegove odgovornosti pri vsem tem.

Pri časniku so dodali tudi, da bi Barcelona lahko Koemana zadržala izključno iz finančnih razlogov. V primeru odpovedi pogodbe naj bi mu morali namreč plačati 13 milijonov evrov. To je številka, ki si jo klub, ki je sredi ekonomske krize težko privošči. Dodaten vložek pa bi bil nato potreben tudi, da bi pripeljali novega trenerja.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!