U21: Slovenci do zgodovinske prve točke na EP!

Euro 27. Mar 202119:49 > 20:01 0 komentarjev
NZS/Twitter
NZS/Twitter

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je proti Češki prišla do svoje prve točke na domačem evropskem prvenstvu. Tekma skupine B se je v Celju končala z 1:1.

Zgodovinski prvi gol za Slovenijo na zaključnem turnirju reprezentanc do 21 let je dosegel Aljoša Matko, ki je zadetek iz neposredne bližine dosegel v 32. minuti. Gostje so izenačili v 85. minuti, ko je avtogol dosegel Nik Prelec.

Mladi reprezentanti, ki jih vodi selektor Milenko Aćimović je na prvi tekmi prvenstva v sredo izgubila proti Španiji (0:3).

Slovenci se bodo v torek v Mariboru pomerili proti Italiji. V drugi del tekmovanja, ki je na sporedu med 31. majem in 6. junijem se bosta prebili najboljši dve reprezentanci iz skupine B.