Andraž Šporar
AP Photo/Luis Vieira

Andraž Šporar je na najboljši možni način odgovoril na poročanje portugalskih medijev, da ni v načrtih trenerja Rubena Amorima za ekipo Sportinga v naslednji sezoni - sinoči je Bragi prinesel nove tri točke.

Glavni trener Sportinga Ruben Amorim menda ni naklonjen povratku Andraža Šporarja v Lizobno, prav tako pa Braga ni pripravljena plačati 7,5 milijona evrov odkupne klavzule za stalen prestop.

Čeprav je pred njim nejasna prihodnost, je nekdanji kapetan Olimpije odločil srečanje med Brago in Boavisto. Potem ko je v igro vstopil v 76. minuti pri rezultatu 1:1, je slovenski reprezentant samo pet minut kasneje dosegel odločilni gol za pomembno zmago Brage v lovu za Evropo.

Šporar je bil na pravem mestu po odbiti žogi in s petih metrov zatresel prazno mrežo. Za Ljubljančana je bil to tretji zadetek v majici Brage.