Vratar Levanteja po zmagi nad ATM: Navijam za Real

La liga 21. Feb 202113:54 1 komentar
Eric Alonso/Getty Images

Zdelo se je, da je Atletico Madrid praktično že rešil odgovor na vprašanje kdo bo po koncu sezone postal španski prvak, a po dveh spodrsljajih zapored je njihov mestni tekmec Real znova v igri. Po sobotnem porazu proti Levanteju je eden izmed junakov »žab« - vratar Dani Cardenas – spregovoril za medije in razkril zakaj je imel na dvoboju proti vodilni ekipi prvenstva dodatno motivacijo.

Levante je slavil z 2:0 z goloma Moralesa v 30. minuti in De Frutosa v dodatku ob koncu srečanja.

“Sprašujete me katero ekipo podpiram v boju za naslov? Od otroštva si vedno želim, da to postane Real Madrid. Vsaj moja družina navija za njih,” je po tekmi dejal Dani Cardenas, ki je skozi celotno tekmo dobro opravljal svojo nalogo.

Cardenas je imel sedem obramb in ni prejel gola. To je tudi letošnji rekord, ko je govora o vratarjih v španskem prvenstvu. To je bila za 23-letnega vratarja šele druga tekma v karieri v Primeri.

Atletico ima po 23 tekmah 55 točk. V prejšnjih štirih krogih so slavili zgolj enkrat. Po zmagi Reala z 1:0 nad Valladolidom v soboto zvečer se je beli balet moštvu Diega Simeoneja približal zgolj na tri točke zaostanka. Real je v prvenstvu trenutno tudi v nizu štirih zaporednih zmag.