Chiappini predstavil reprezentančni seznam!

Drugi športi 23. Mar 202114:55 0 komentarjev
Odbojka Slovenija
Aleš Oblak

Italijanski strokovnjak Alessandro Chiappini, ki je na slovensko reprezentančno klop sedel leta 2017 in mlado reprezentanco popeljal do srebrnega odličja na svetovnem prvenstvu do 23 let, člansko vrsto pa na evropsko prvenstvo 2019, bo dekleta uvodoma zbral v Kranjski Gori, kjer bo izbrana vrsta ostala dva tedna.

Sledila bo selitev v Maribor, od koder bodo odbojkarice najprej odpotovale na pripravljalno tekmo v Avstrijo, sledili pa bosta še prijateljski srečanji v gosteh pri Madžarski in Hrvaški.

S sestavo izbrane vrste je imel Chiappini nemalo težav, saj spisek krojijo poškodbe pa tudi zaključek kariere nekaterih standardnih članic reprezentance. Na selektorjevem seznamu se tako nahaja 18 imen, po potrebi pa se bodo v prvih tednih pripravam priključile še mlajše perspektivne odbojkarice.

REPREZENTANCA SLOVENIJE 2021:
Podajalke:
Eva Mori (Vandoeuvre Nancy Volley-Ball, FRA), Sara Najdič (Fatum Nyíregyháza, HUN), Eva Pogačar (Calcit Volley, SLO); korektorici: Darja Eržen (Potsdam, GER), Nika Markovič (SIP Šempeter, SLO); sprejemalke: Lana Ščuka (AtlasGlobal Yesilyurt, TUR), Monika Potokar (PAOK, GRE), Mojca Pene (Diosgyori VTK, HUN), Eva Zatkovič (Calcit Volley, SLO), Žana Zdovc Sporer (DPD Legionovia, POL); srednje blokerke: Saša Planinšec (brez kluba), Tina Grudina (Swietelesky BRSE, HUN), Mirta Velikonja Grbac (Nova KBM Branik, SLO), Brina Bračko (Nova KBM Branik, SLO), Sara Đukić (Gen-I Volley, SLO); proste igralke: Leja Janežič (Calcit Volley, SLO), Anja Mazej (SIP Šempeter, SLO), Lorena Lorber Fijok (Nova KBM Branik, SLO).

Selektor: Alessandro Chiappini (ITA), pomočniki selektorja: Gregor Rozman (SLO), Maciej Juszt (POL), Dejan Pušnik (SLO); trener za telesno pripravo: Michele Patoia (ITA); zdravnica: Katarina Cunder (SLO); fizioterapevt: Alessandro Fazio (ITA); statistik: Sebastjan Mavrič (SLO).

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!