Ob 18:00 na SK 1: Naj se spektakel začne

Drugi športi 25. Mar 202122:07 > 26. Mar 2021 9:16 0 komentarjev
ACH Volley
ACH Volley/Facebook

Pred nami je vrhunec Sportklubove prve odbojkarske lige. V moški konkurenci se bosta v finalu pomerila OK Merkur Maribor in ACH Volley. Prva tekma danes ob 18:00 v živo na SK 1.

Mariborčani so bili najboljša ekipa rednega dela sezone, ACH Volley pa je v ključnem delu tekmovalnega leta ujel šampionsko formo, zato nas čaka izjemno napet finale. Mariborčani so bili v polfinalni seriji zelo zanesljivi in dvakrat s 3:0 v nizih nadigrali Salonit Anhovo. Razpoloženje ob zmagi v polfinalu je pokvarila težja poškodba Ahmeda Abulubabe Amhimmida, ki je bil v tej sezoni najnevarnejši član zasedbe Sebastijana Škorca.

“Naš projekt v Mariboru traja že štiri leta. V teh letih smo zares zrasli in z domačimi fanti prišli do tega uspeha. V zadnji sezoni je ekipa še dodatno napredovala iz meseca v mesec. Fantje so cele dneve garali na treningih in na koncu smo tako rekoč z domačimi fanti prišli do tega fantastičnega rezultata. Redni del smo končali na prvem mestu, zdaj pa smo še v finalu, kar nas res veseli,” razmišlja trener OK Merkur Maribor Sebastijan Škorc.

Mariborčane v finalu čaka boj s serijskimi prvaki ACH Volley iz Ljubljane. ACH je imel v polfinalu zahtevno nalogo in se do finalne vstopnice dokopal po velikem preobratu proti Calcitu. Calcit je prvo tekmo dobil s 3:0, nato pa na drugi tekmi zapravil vodstvo z 2:0 v nizih in ACH-ju omogočil povratek v serijo. Aktualni prvaki so to izkoristili in po zmagi na drugi tekmi s 3:2 v nizih slavili še na odločilni tretji tekmi (3:1).

“Finalna serija bo vsekakor zahtevna. To so posebne tekme. Mi pa se po dolgem času vračamo v tisto želeno formo, ki smo jo iskali že od začetka sezone. Pričakujem, da bomo prikazali lepo predstavo in pa našo zmago,” pred začetkom finala razmišlja bloker ljubljanske ekipe Matic Videčnik, ki se je dotaknil še preobrata proti Kamničanom:

“S samozavestjo sicer nikoli nismo imeli težave, ampak takšne zmage vedno dobro denejo. Proti Calcitu smo se vrnili iz skoraj nemogočega položaja, Kamniku je manjkal samo še en niz in bilo bi konec. Mi smo nato prišli do preobrata in se po mojem mnenju zasluženo prebili v finale.”

OK Merkur Maribor/Facebook

Pri ACH-ju se dobro zavedajo, da bo odsotnost Ahmeda spremenila igro Maribora in da bo najboljša ekipa rednega dela močno pogrešala svojega prvega ‘napadalca’, Videčnik pa je prepričan, da bodo Štajerci navkljub temu v finalu zelo nevarni:

“Nikomur nikoli ne privoščimo poškodbe, so pa te sestavni del športa. Mislim, da se bo igra Maribora vsaj malo spremenila, a sem prepričan, da bo Ahmeda zelo dostojno zamenjal Alen Šket in da Maribor niti približno ne bo lahko nasprotnik.”

Pandemija preprečuje polne dvorane, odbojkarski praznik žal brez navijačev

Zaradi pandemije koronavirusa bodo tribune prazne, kar je ob tako kvalitetnem državnem prvenstvu zares velika škoda. Predvsem v Mariboru, kjer je klub izrazito povezan z lokalno skupnostjo, so prepričani, da bi bila dvorana v normalnih razmerah nabito polna.

“Vsekakor velika škoda, da je situacija takšna, kot je. Strinjam se in dodajam tri klicaje, da bi bilo vzdušje v naši dvorani neverjetno. Zamislite si, da bi bili v normalni situaciji. Takoj vam podpišem, da je z našo ekipo jutri dvorana razprodana. To bi si fantje tudi zaslužili, zato smo se odločili, da bodo navijači na tekmi z nami preko Zooma. V dvorani smo pripravili velik zaslon, zato bodo tisti, ki so vedno z nami, finale nekako gledali iz prve vrste. Ob tem bi poudaril, da so nam znova v veliko pomoč tudi vsi tisti, ki so v ozadju najbolj pomembni za uspešno delovanje kluba. Od Merkurja, kjer za nas skrbita generalni direktor Blaž Pesjak in direktor Igor Maroša, do našega klubskega direktorja Matjaža Strdina, tu je še Milan Kuster iz Lunosa in pa seveda vsi moji pomočniki in osebje kluba, ki ves čas gara za vse naše uspehe (Alen Kranjc, Tomo Dukarić, Matic Fras, Peter Možič, Matjaž Kramberger in Mitja Hlastec. Res kapa dol vsem,” razlaga Škorc.

Tudi v ljubljanskem taboru so prepričani, da je pred nami pravi odbojkarski praznik:

“Mislim, da je pred nami zares prava odbojkarska poslastica. Zelo mi je žal, da ne bo navijačev. Slovensko prvenstvo že dolgo ni bilo tako izenačeno in tako kvalitetno. Verjamem, da bi bile dvorane polne, ampak zaradi epidemije to trenutno ni možno. Je pa vsekakor pozitivno, da se domača liga prenaša in da bodo lahko ljudje finale spremljali preko vaših kanalov.”

Finalna serija se igra na tri zmage. Prva tekma je na sporedu v petek, 26. marca, ob 18. uri. Vabljeni v družbo Sportkluba.

Sportklub prva odbojkarska liga, finale moški:

OK Merkur Maribor – ACH Volley
Petek, 26.03. ob 18.00 (prva tekma)
Torek, 30.03. ob 18.00 (druga tekma)
Petek, 02.04. ob 18.00 (tretja tekma)
Torek, 06.04. ob 18.00 (morebitna četrta tekma)
Petek, 09.04. ob 18.00 (morebitna peta tekma)

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!