Mariborčani izenačili na 2:2, o prvaku bo odločala 5. tekma!

Odbojka 23. Apr 202120:28 > 22:29 0 komentarjev
OK Merkur Maribor/Facebook/Bojan Javornik

Odbojkarji Merkur Maribor so v Tivoliju slavili s 3:1 (20:25, 25:16, 25:27, 22:25) in tako ACH Volleyu preprečili, da bi izkoristil drugo zaključno žogo za 18. naslov prvaka. S tem so serijo izenačili na 2:2. Zadnja, peta in tudi odločilna tekma s prenosom na Sportklubu bo v nedeljo v Mariboru.

Potem, ko so Ljubljančani v zmagah že vodili z 2:0 so v petek Mariborčani v Tivoliju prišli do izenačenja na 2:2 in domače tekme, ki bo na sporedu v nedeljo.

V Tivoliju je domači ACH začel izjemno. Pri vodstvu s 7:2 je trener gostov Sebastijan Škorc že moral vzeti minuto odmora. Mariborčani so nato vzpostavili ravnotežje in z Rokom Možičem na servisu izenačili na 14:14. Prvo vodstvo gostov za 17:16 je priboril Jevgenij Kisiljuk. Ko je prednost narasla na 21:17 ACH ni imel več možnosti, da bi se rešil v prvem nizu. Pomembno je dobljenemu prvemu nizu prispeval tudi Alen Šket.

Drugi niz je bil do rezultata 14:14 izjemno izenačen. ACH je bil v blok igri zelo uspešen in po zaslugi Jureta Okrogliča so domači povedli s 17:14. Po akciji Mateja Keka pa je imel ACH kar osem zaključnih žog za izenačenje na 1:1. Izkoristili so že svojo prvo za zmago v drugem nizu s 25:16.

Tretji niz je trajal pol ure. ACH je imel odprto pot do naslova prvaka saj so dvakrat vodili s petimi točkami prednosti (17:12 in 20:15). Štajerci se niso predali in z Žigo Donikom na servisu znižali na 20:19. V končnici so gostje povsem zagospodarili. Možič je poskrbel za prvo zaključno žogo (24:22), a potrebne so bile še tri, preden so Mariborčani v tretjem nizu dokončali delo (27:25).

Statistika:
  • ACH Volley: Toman, Ropret 3, Pernuš, Touhteh 14, Dagostino, Pavlović 2, Bošnjak, Okroglič 14, Rutar, Pokeršnik 4, Videčnik 5, Kök 14, Vučićević 10
  • Merkur Maribor: Cafuta 1, Herman, Šket 21, Mulec, Detela, Možič 22, Donik 5, Uremović 8, Adžović, Planinšič 2, Kisiljuk 8, Kovačič 2, Ihbajri

Gostje so še bolj začutili, da spet lahko premagajo tekmece in v naslednjem nizu povedli s 6:1. Domači so odgovorili, dosegli štiri zaporedne točke in hitro je bil rezultat izenačen na 10. Rok Možič je z odličnim napadom najboljši ekipi rednega dela sezone priboril lepo izhodišče (19:22). Ključna je bila verjetno izjemna točka za 19:23, ko je Maribor štirikrat ubranil napad ACH-ja. Zadnjo potezo na tekmi je imel kdo drug kot Rok Možič, niz se je končal na 22.

Tudi odločilno peto tekmo boste lahko v živo pospremili na programih Sportkluba.