Slovenske odbojkarice po prvem nizu popustile

Odbojka 8. Maj 202117:44 > 18:01 0 komentarjev
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca
Čehinje so upravičile vlogo favoritinj (Foto: CEV)

Slovenske odbojkarice so prvi kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo, ki ga gosti latvijski Daugavpils, zaključile s porazom. Boljše so bile Čehinje, prve favoritinje turnirja, s 3:1 v nizih.

Naša dekleta so srečanje začela odločno ter na začetni udarec Erženove in prek Potokarjeve z zaključki protinapadov prišle do vodstva s 5:1. Blok Saše Planinščec, as Eve Mori in napad Darje Eržen so pri zaostanku s 4:9 selektorja Češke prisilile v odmor. Premor je pomagal, v nadaljevanju so Čehinje zaigrale precej bolje in kmalu s 13:12 prevzele vodstvo. Za novo vodstvo Slovenk je z blokom za 22:21 poskrbela Naja Boisa, Planinščeva je napadla za 23:21, Erženova pa za zaključno žogo pri 24:21. Napaka Čehinj je naši vrsti prinesla prvi niz s 25:21.

Žal je bil to edini niz, ki so ga dobile varovanke selektorja Alessandra Chiappinija. Čehinje so tretji niz dobile s 25:22, izkoristile so drugo zaključno žogo. V naslednjih dveh nizih so bile odbojkarice Češke še bolj suverene. Pri 22:13 v četrtem nizu je bilo že jasno, da se bodo Čehinje veselile še tretje zmage na turnirju, Slovenke so na koncu odpravile s 25:16.

Zapravljeno priložnost za skalp je po tekmi obžalovala kapetanka Eva Mori: “Imele smo svojo priložnost za zmago in jo zapravile. Škoda, kajti prva dva niza smo odigrale odlično. Nismo izkoristile naših priložnosti in potem se je zgodil razpad sistema. Razočarana sem, ampak imamo še priložnosti na naslednjem turnirju. Ta dobljeni niz nam veliko pomeni za turnir v Bosni in Hercegovini. Upam, da se bomo zbrale in na drugem turnirju popravile napake, ki smo jih delale tukaj, in da se uvrstimo na evropsko prvenstvo.”

Slovenske odbojkarijce so tako vpisale dva poraza in eno zmago, V petek so padle odbojkarice Latvije. Drugi krog kvalifikacij, na katerem se bodo vse štiri ekipe med seboj pomerile še enkrat, bo gostila Zenica. Prva tekma bo na sporedu 14. maja, ko se bodo Slovenke srečale z Latvijo, sledila bosta še obračuna s Češko ter Bosno in Hercegovino.