Žiga Štern v preteklem tednu do treh zmag

Drugi športi 12. Apr 202112:54 0 komentarjev
Žiga Štern
Matic Eržen

Slovenski reprezentant Žiga Štern je z ekipo Foinikas Sirou v preteklem tednu prišel do treh zmag v končnici grškega prvenstva. Klemen Čebulj je prvo sezono na Poljskem sklenil z zmago, Monika Potokar bo igrala v finalu grškega pokala.

V končnici grškega prvenstva je Foinikas Sirou Žige Šterna v preteklem tednu zabeležil tri zmage, najprej je premagal P.A.O.K., potem tesno Panathinaikos A.O. in nazadnje še Olympiacos S.F.P. Slovenski sprejemalec je k prvemu uspehu prispeval 19 točk (po trije asi in bloki) ob polovični uspešnosti v napadu in 43-odstotni uspešnosti na sprejemu. Ob drugi zmagi je dosegel 15 točk (38-odstotna uspešnost v napadu in 40 na sprejemu), ob tretjem slavju pa se je naš odbojkar ustavil pri 12 točkah (en as in blok), pri čemer je v napadu izkoristil 43 % svojih priložnosti, na sprejemu pa je bil 75 % zanesljiv. Pri ženskah so v Grčiji minuli vikend igrali zaključne tekme pokalnega tekmovanja. PAOK naše reprezentantke Monike Potokar se je prvič v zgodovini uvrstil v veliki finale, ki bo 16. aprila v Atenah. K zmagi s 3:1 nad Arisom je naša sprejemalka prispevala 14 točk.

Asseco Resovia, ki jo vodi selektor slovenske reprezentance Alberto Giuliani in za katero igra Klemen Čebulj, je v poljskem prvenstvu osvojila končno peto mesto. Resovia je proti Trefl Gdansku dobila še drugo srečanje, naš sprejemalec pa se je tokrat ustavil pri 14 doseženih točkah ob 46-odstotni uspešnosti v napadu, medtem ko je bil na sprejemu 37-odstotno zanesljiv.

V Nemčiji sta bila v preteklem tednu odigrana dva obračuna velikega finala, v katerem pa VfB Friedrichshafnu, za katerega igra tudi slovenski reprezentant Dejan Vinčić, ne gre po načrtih. Najboljša ekipa rednega dela prvenstva v nizu na tri zmage proti Berlinu namreč zaostaja z 0:2. Uvodni finalni dvoboj je Friedrichshafen na domačem igrišču tesno izgubil, na drugem pa je Berlin slavil že po treh nizih. Naš podajalec je na prvem obračunu v statistiko vpisal tri točke, ki jih je dosegel v bloku. Finale se bo nadaljeval v četrtek.

V madžarskem državnem prvenstvu je veliki finale slovensko obarvan, na žalost pa se ekipi še nista pomerili na igrišču, Fatum Nyiregyhaza Sare Najdič pa v dvoboju na tri zmage že vodi z 2:0. BRSE Tine Grudine ima namreč težave s koronavirusom in je prvi dve finalni tekmi izgubil za zeleno mizo. DVTK Mojce Pene je v boju za kočno sedmo mesto proti MTK Budapest poravnan na 1:1 v zmagah. Naša sprejemalka zaradi poškodbe še vedno ne igra.

Poitiers z Alenom Pajenkom je obstal v četrtfinalu francoske prve lige. Na drugem medsebojnem obračunu je bil Montpellier, najboljše moštvo rednega dela, boljši s 3:0 v nizih. Slovenski reprezentant je dosegel štiri točke, od tega je dvakrat neubranljivo serviral. V ženskem delu prvenstva sta bila v preteklem tednu znova odigrana dva kroga, v katerih je bil Vandoeuvre Nancy z Evo Mori polovično uspešen. V 27. krogu je izgubil proti vodilnemu Mulhousu, v 28. krogu pa je premagal Paris Saint-Cloud. Naša podajalka je ob porazu dosegla štiri točke, od tega dve z asom in eno z blokom, na drugi tekmi pa je v statistiko vpisala kar deset točk. Do konca rednega dela sta še dva kroga.

V končnici italijanskega prvenstva poleg boja za prvaka potekajo tudi obračuni za peto mesto, ki še vodi v evropska tekmovanja za prihodnjo sezono. V preteklem tednu so klubi odigrali 4. in 5. krog rednega dela. Kioene Padova Tončka Šterna je bila polovično uspešna, najprej je izgubila proti NBV Veroni, potem pa je premagala Top Volley Cisterno. Ob porazu naš korektor ni stopil na igrišče, k zmagi pa je prispeval 11 točk (en as), pri čemer je v napadu izkoristil 67 % svojih priložnosti. Allianz Milano s Tinetom Urnautom in Janom Kozamernikom je v 4. krogu zmagal, obračun 5. kroga proti Consar Ravenni, za katero Jani Kovačič po dogovoru s klubom letos ne bo več zaigral, pa ga čaka danes. Ob zmagi proti Gas Sales Bluenergy Piacenza je srednji bloker Kozamernik ob 83-odstotni uspešnosti v napadu prispeval 11 točk, od tega dve s servisom in štiri z blokom; sprejemalec Urnaut pa se je ustavil pri 14 točkah ob nekaj več kot polovični uspešnosti v napadu, medtem ko je bil na sprejemu 43-odstoten. Po nepopolnem 5. krogu je na vrhu lestvice Allianz Millano z desetimi točkami, Consar Ravenna in Kioenna Padova pa imata po tri točke manj.

AtlasGlobal Yesilyurt slovenske sprejemalke Lane Ščuka je zaradi okužb s koronavirusom brez boja izgubil še četrto zaporedno srečanje za končno razvrstitev in tako v turškem prvenstvu osvojil 8. mesto. (vir: OZS)

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!