Murray zapravil nemogoče, poslavlja se tudi Wawrinka

ATP 20. Apr 201713:40 > 13:51
Pat Scala/Getty Images

Prvi tenisač sveta Andy Murray je po porazu v osmini finala proti Albertu Ramosu Viñolasu že končal z nastopi v Monte Carlu. Poslovil se je tudi Wawrinka.

Dvoboj, ki je bil poln preobratov, je trajal več kot dve uri in pol. Andy Murray je v tretjem nizu zapravil skorajda nemogoče in se bo še dolgo spraševal, kako je ta obračun sploh lahko izgubil.

Prvi niz je Britanec dobil s 6:2, a rezultat ni kazal dejanskega stanja na igrišču, saj je bil Španec zelo enakovreden nasprotnik. Albert Ramos Viñolas je to dokazal v drugem nizu, ki ga je dobil s 6:2.

To je bila napoved prave drame, ki se je v odločilnem nizu tudi odvila na igrišču v Monte Carlu. Najprej je Murray povedel s 4:0 in vse je kazalo na gladko zmago Britanca po treh nizih. S tem se ni strinjal 29-letni Španec, ki je številki ena moškega tenisa najprej vzel začetni udarec in nato v naslednji igri rešil tri brejk priložnosti ter napovedal vrnitev.

Ramos Viñolas je nato izenačil in imel celo priložnost za popoln preobrat, a je Murray rešil tri brejk žogice in povedel s 5:4. Tudi naslednja igra je bila napeta, a je Španec kljub pritiskom Murrayja uspel izenačiti in nato prejel darilo ter se veselil brejka v 11. igri. Priložnosti za zmago Ramos Viñolas ni izpustil iz rok in si takoj v naslednji igri zagotovil mesto v četrtfinalu, kjer ga čaka Marin Čilić, ki je v osmini finala izločil Tomaša Berdycha.

Izpadel tudi Wawrinka

Z nastopi v Monacu je sklenil tudi Stan Wawrinka, ki je izgubil proti Pablu Cuevasu. Urugvajec je skozi ves obračun odlično serviral in ni niti enkrat oddal začetnega udarca. Na koncu se je veselil zmage s 6:4 in 6:4.

Obračune Mastersa v Monte Carlu lahko vsak dan spremljate v živo na televiziji Sportklub.