"Rafa" odpovedal Queen's Club

ATP 14. Jun 20170:04 > 0:15
Alex Goodlett/Getty Images

Rafael Nadal letos ne bo nastopil na turnirju v Queen's Clubu, morda pa bo Španec manjkal tudi na Wimbledonu.

Zelo mi je žal, da vam moram to sporočiti, ampak naslednji teden ne bom mogel nastopiti v Queen’su. Žalosten sem, ker sem turnir tam leta 2008 osvojil in vsakič, ko sem na Wimbledonu prišel do finala, sem predhodno igral v Queen’su. Želel sem si vzeti nekaj prostih dni, toda pri 31 letih in dolgi sezoni na pesku, z vsemi čustvi z Roland Garrosa, pa tudi posvetovanju z zdravniki, sem se odločil, da moje telo potrebuje počitek, če želim biti pripravljen na Wimbledon. Upam, da se vidimo prihodnje leto,” je zapisal Rafa.

Glede na to, kar je Španec povedal po koncu pariškega Grand Slama, obstaja kar precejšnja možnost, da bo izpustil tudi Wimbledon: “Od leta 2012 in težav s koleni imam na travi velike težave, ker je potrebno težišče držati nižje, oprijem s podlago mora biti boljši in zato me kolena pogosto bolijo. Če bom v pripravah na Wimbledon čutil kakršne koli bolečine, potem ne vidim smisla za nastop.”

Getty Images