Nadal rešil dve zaključni žogi in na koncu slavil

ATP 3. Okt 201713:58 > 13:59
Lintao Zhang / Getty Images

Prvi tenisač sveta Španec Rafael Nadal je v Pekingu hodil po robu. Francoz Lucas Pouille je imel na voljo dve zaključni žogi, a na koncu kljub temu izgubil s 6:4. 6:7 in 5:7.

Lucas Pouille, ki je Nadala presenetil že na lanskem OP Združenih držav Amerike, je sijajno začel dvoboj. Z neverjetno lahkoto je osvajal točke na svoj servis, v peti igri prvega niza pa mu je uspel tudi brejk. Prednost je brez težav zadržal in slavil s 6:4.

Rafael Nadal se je v drugem nizu vendarle prebudil. Španca je dokončno predramila tretja igra, ko je ubranil žogico za brejk. Drugi niz je odločila podaljšana igra, v kateri je imel Francoz kar dve zaključni žogici, a priložnosti ni uspel izkoristiti.

Pouille se kljub izgubljenemu nizu ni predal in je sijajno začel tudi v tretjem nizu, v katerem si je tudi prvi priigral brejk priložnost. Francoz je popustil šele pri rezultatu 5:5, ko je Nadalu uspel brejk brez izgubljene točke. Španec je nato z dobrimi servisi le še potrdil trdo prigarano zmago, za katero je potreboval dve uri in 31 minut.

Rafa je tako uspešno opravil s prvim obračunom po zmagi na OP Združenih držav Amerike, v 2. krogu turnirja v Pekingu pa ga čaka Rus Karen Khachanov.