"Nadal? Brutalno, kot da ne igrava istega športa!"

ATP 13. Jun 20182:41 > 7:28
Clive Brunskill, Getty Images

Nekdanji francoski teniški čarovnik Fabrice Santoro je bil impresioniran nad igro kralja peska Rafaela Nadala v finalu OP Francije.

Španec Rafael Nadal je v finalu na pariškem pesku prišel do svoje 11. zmage in zadržal prvo mesto na računalniški teniški lestvici ATP pred Rogerjem Federerjem. Nadal je obenem skupno osvojil že 17. turnir velike četverice v karieri.

32-letni Nadal je v finalu svojemu nasprotniku Dominicu Thiemu prepustil le 9 iger in tisti, ki obračuna ni gledal, bi si lahko mislil, da Avstrijec niti približno ni bil na ravni za finale grand slama.

“Pogosto spremljam Nadala in občutek imam, kot da ne bi igrala istega športa,” je dejal fancoski čarovnik Fabrice Santoro, zmagovalec šestih ATP turnirjev in svoj čas 17. tenisač sveta.

Španec je do zmage na OP Francije prišel le z enim izgubljenim nizom, ki mu ga je vzel Diego Schwartzman v četrtfinalu.

“Bil je neverjeten, celo brutalen v odločilnem obračunu proti Thiemu. Neštetokrat sem pomislil, da je Dominic osvojil točko … pa se je Rafa vračal. Neverjeten je,” je dodal Santoro.