Stara znanca v finalu Rima

Tenis 15. Maj 202114:24 > 21:36 0 komentarjev
Novak Đoković. Foto: AP Photo/Gregorio Borgia

Rafael Nadal in Novak Đoković sta finalista mastersa v Rimu. Prvi je v polfinalu s 6:4 in 6:4 ugnal Američana Reillyja Opelko, Srb pa 6:3, 6:7(5) in 6:2 Italijana Lorenza Sonegoja.

Nadal ni imel velikih težav z visokim Američanom. Po dveh nizih in dobri uri in pol je uspel odbiti vse napade. Španec je turnir v Rimu dobil že devetkrat, jutri bo naskakoval svoj deseti naslov.

Več težav je imel Novak Đoković z Italijanom Lorenzom Sonegom. Za oba tenisača je bila to že druga današnja tekma. Vseeno sta prikazala vrhunski tenis. Prvi niz je zanesljivo pripadel Đokoviću s 6:3, izjemno zanimiv pa je bil predvsem drugi niz. Đoković je že serviral za zmago pri rezultatu 6:5, a Italijan se je vrnil. Sonego je izenačil na 6:6, dobil pa tudi podaljšano igro s 7:5 ter izsilil tretji niz. V njem se je poznala utrujenost, predvsem pri Italijanu. Đoković je bil bolj zbran ter dobil zadnji niz s 6:2.

Danes sta bila odigrana še dva četrtfinalna dvoboja, ki sta včeraj odpadla zaradi dežja. Srbski teniški igralec Novak Đoković se je v polfinale mastersa v Rimu uvrstil, potem ko je v nadaljevanju včeraj prekinjenega četrtfinalnega dvoboja proti Grku Stefanosu Cicipasau uprizoril preobrat in zmagal s 4:6, 7:5 in 7:5.

Cicipas je včeraj prvi niz dobil s 6:4, v drugem pa je s prednostjo “breaka” vodil z 2:1. Dvoboj je nato prekinil dež, nadaljevanje pa dočakal danes, ko je Đoković v hudem boju po treh urah in 18 minutah igrišče zapustil kot zmagovalec.

“Imam občutek, kot da bi igral dva dvoboja. Na včerajšnjem je bil boljši Cicipas. Tudi danes je pričel bolje. A nekako sem ohranil mirne živce in mu v pomembnih trenutkih drugega in tretjeha niza odvzel servis. Podpora občinstva je bila izjemna. Lepo je bilo znova igrati pred publiko. Atmosfera je bila fantastična,“ je dejal Đoković.

Lorenzo Sonego je v četrtfinalu ugnal Rusa Andreja Rubljova s 3:6, 6:4 in 6:3.

Finale bo jutri ob 17. uri s prenosom na Sportklubu.