Ferrer: Zmage na turnirju za Grand Slam si ne zaslužim

Tenis ostalo 17. Sep 201619:47 > 19. Sep 2016 9:31

Teniški igralec David Ferrer, se zaveda, da bo zelo težko še kdaj ponovil dosežek iz sezone 2013, ko je edinkrat v karieri odigral finale na enem izmed turnirjev velike četverice.

V finalu OP Francije ga je takrat deklasiral Rafael Nadal, Ferrer pa se potem nikdar več ni uvrstil v zadnji igralni dan na turnirjih za Grand Slam med posamezniki.

Med obiskom španske reprezentance v Indiji, kjer se Ferrer in njegovi soigralci borijo v sklopu Davisovega pokala, je bil Ferrer za tamkajšnje medije povsem iskren. “Zmage na turnirjih za Grand Slam nimam zato, ker je tenis izjemno pravičen šport in realno pokaže stanje moči med igralci. Enega izmed velike četverice torej nimam le zato, ker si tega očitno ne zaslužim,” je dejal 34-letni Španec.

Dodal je, da je na svojo kariero, tudi če se ta sedaj zaključi, vseeno ponosen. In ima dober razlog za to! Ferrer je na najvišji ravni med posamezniki osvojil 685 zmag (26 osvojenih turnirjev med posamezniki na ATP turneji), kar ga med vsemi tenisači postavlja na 13. mesto vseh časov. Španec je pred kratkim podrl 22 let star rekord Američana Briana Gottfrieda, ki je v svoji karieri na ATP turneji zbral 680 zmag, pa vseeno, tako kot Ferrer, ni osvojil niti enega izmed turnirjev za Grand Slam.