Adria Tour: Čilić in Ćorić potrdila udeležbo v Zadru

Tenis ostalo 26. Maj 202016:09 > 16:09
Julian Finney Getty Images Sport

Najboljša hrvaška tenisača Marin Čilić in Borna Ćorić sta potrdila udeležbo na dobrodelnem turnirju "Adria Tour", ki ga organizira Novak Đoković in ga boste lahko spremljali samo na kanalih Sportkluba.

Čilić in Ćorić sta potrdila, da bosta zaigrala na turnirju v Zadru, ki je na sporedu 20. in 21. junija.

Hvala Marinu in Borni, ki sta se odzvala povabilu in bosta povsem brezplačno ter brez kakšnih dodatnih zahtev igrala na enem izmed turnirjev serije Adria Tour. Gre se za dva vrhunska tenisača, ki pa sta tudi sijajna fanta, kar sta s to potezo znova dokazala. Z obema se dolgo poznam, družimo se tudi v zasebnem življenju, se zelo spoštujemo in učimo drug od drugega. Vesel sem, ker bosta del tega dogajanja in da bosta zaigrala v pravi športni prestolnici v Zadru,” razkriva Đoković.

Marin je eden od najboljših tenisačev s področja nekdanje skupne države v zgodovini. Osvojil je grand slam in je vsa ta leta v samem vrhu svetovnega tenisa. Gre za zelo kvalitetnega igralca. Spomnim se veliko najinih obračunov, še bolj pa je živ spomin na najino prijateljstvo. Borna ima potencial, da se zavihti med pet najboljših igralcev na svetu. Prepričan sem, da mu bo to uspelo. Ćorić je povsem predan športu, trdo dela in ej velik profesionalec, ki ga odlikuje neverjetna psihološka moč. To je na igrišču zelo pomembno. Trudim se, da pogosto organiziram skupne treninge, zato sem še bolj vesel, da se bomo v Zadru vsi srečali.

Čilić je trenutno 37. igralec ATP lestvice, njegova najboljša uvrstitev pa je tretje mesto. Teniški strokovnjaki so prepričani, da je Ćorić eden izmed najbolj nadarjenih igralcev na svetu in da ima vse možnosti, da se zavihti na sam vrh ATP lestvice. Bil je najboljši mladinecn a svetu, med člani pa je trenutno na 33. mestu.

Naj vas spomnimo, da je Novak Đoković, najboljši tenisač na svetu, že pred tem potrdil, da bodo na “jadranski turneji” sodelivali tudi Dominic Thiem, Alex Zverov in Grigor Dimitrov.