Drama, maraton, Svitolina v finalu

WTA 27. Okt 201812:57 > 12:58
Clive Brunskill, Getty Images

Elina Svitolina je prva finalistka zaključnega WTA turnirja v Singapurju. V polfinalu je s 7:5, 6:7(5-) in 6:4 premagala Kiki Bertens.

Prvi niz je bil zelo izenačen, a je bila Elina Svitolina tista, ki je narekovala ritem igre. Pri rezultatu 5:4 je zapravila brejk žogo, napake pa ni ponovila dve igri kasneje, ko je prišla do vodstva z 1:0 v nizih.

Nizozemka je na začetku drugega niza odgovorila z brejkom, ki ga je uspela ubraniti vse do rezultata 5:3. Ukrajinka je nato v dveh igrah rešila štiri zaključne žogice in prišla do izenačenja. V podaljšani igri se je Kiki Bertens po zaostanku z 2:0 le zbrala in po zmagi s 7:5 izid izenačila.

Odločilni niz se je začel s tremi brejki, v boljšem položaju pa se je znašla Svitolina. Nizozemka je sicer v deseti igri imela priložnost, da rezultat izenači, a ji to ni uspelo in Ukrajinka se je po dveh urah in 42 minutah igre razveselila velike zmage.

V drugem polfinalu se bosta pomerili Sloane Stephens in Karolina Pliškova.